Polska, Śląsk

Kolejkowo – nieoczywista petarda turystyczna

kolejkowo

Kolejkowo – dla kogo?

Dla dzieci. Takich co już trochę odrosły od podłogi, ogarniają gdzie ręka, gdzie noga i nie wkładają wszystkiego do buzi.

Dla dorosłych. Chciałam napisać, że dla wszystkich, ale podtrzymuje wcześniejsze stwierdzenie, że dla tych, co nie wkładają wszystkiego do buzi.

kolejkowo

Kolejkowo – co to?

Miliony szczegółów, tysiące godzin pracy, setki opisanych historii, kilkadziesiąt wagonów, kilkanaście złotych (19), kilka śląskich miast i jedyny w Polsce pływający po makiecie statek!

Kolejkowo w Gliwicach, czyli fascynujący świat serwowany w pomniejszeniu. Mały, ale wariat i to w wersji na bogato! Odwzorowany z szaloną precyzją. Jak BARDZO szalona ta precyzja? O tak bardzo:

kolejkowo

Kolejkowo – dlaczego warto?

Tutaj nic nie jest przypadkowe, a każda pojedyncza postać ma swoją historie do opowiedzenia.

Dwie dziunie naparzające się przed barem, pasażerowie oczekujący na pociąg, policjant wypisujący mandat ot zwykłe troski dnia codziennego.

Napad na bank, bomba na dworcu, ewakuacja rozpadającego się budynku, ot nutka pikanterii w prozie życia mieszkańców kolejkowa.

Gdy już myślimy, że wszystko widzieliśmy, zapada noc. Możecie zaprzeczać ile chcecie, ale wszyscy dobrze wiemy, że w każdym z nas kryje się mały, cichy podglądacz, ciekawy świata ukrytego za firankami i zasłonami, który w kolejkowie będzie miał szanse się wyszaleć.

Lojalnie ostrzegam – wizyta u chirurga szczękowego gwarantowana, bo szczęka po wizycie w kolejkowie sama wypada z zawiasów!

kolejkowo
I jest coś jeszcze, prawdziwa incepcja, ale przecież nie mogę zdradzić Wam wszystkiego, prawda? 😉

Restauracja PKP

A na koniec mam dla Was (a jakżeby inaczej!) wisienkę na torcie – restauracje Pyszne Kurcze Pyszne. Tutaj nie musisz stać w kolejce po piwo, bo to piwo przyjedzie kolejką do Ciebie! Serwują też dania obiadowe o śmiesznych nazwach typu pstrąg dworcowy, czy górska kolejka oraz desery. Swego czasu danie obiadowe nie zrobiły nas wielkiego wrażenia, ale tym razem szarlotka na gorąco z lodami zmiotła nas z nóg.

Kolejkowo i Pyszne Kurna Pyszne to udany duet i gwarancja udanego popołudnia na Śląsku.

Jeżeli spodobał Ci się nasz wpis, miło nam będzie jak puścisz go dalej.
Myślę, że mogą Cię zainteresować również te wpisy na naszym blogu.
Nasze podróże możesz śledzić na bieżąco na facebooku i na instagramie.
Dzięki, że byłeś z nami tu przez chwilę <3
Do zobaczenia gdzieś w drodze!

author-avatar

O Magdalena

Z wykształcenia dietetyk, z zamiłowania podróżnik. Na swoim koncie ma 33 odwiedzone kraje i apetyt na zdecydowanie więcej. Maniaczka organizowania podróży na koniec świata. Podwładna dwóch rozpieszczonych kotów.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kamaila
Kamaila
3 lat temu

Muszę się tam wybrać!