fbpx
randka na Śląsku

Tania randka na Śląsku i Zagłębiu

Czy w Twoim portfelu przetaczają się burzany, ale mimo wszystko chciałbyś zaimponować nowo poznanej Łani?
Czy czujesz, iż w Waszym związku coś oklapło i chciałbyś to trochę podreperować, jednakże stan konta wskazuje, iż do końca miesiąca lepiej by było, gdybyście jedli gruz?

Rozwiązaniem jest … tania randka na Śląsku i Zagłębiu, która sprawi, że w Waszych brzuszkach znów zawiruje setka motyli!

Sugestia dietetyka: jeżeli motylki ucichną po spożyciu posiłku, zastanów się czy to nie czasem bacteria Helicobacter pylori. 

Tania randka na Zagłębiu: Góra Siewierska. 

“To było za czasów, gdy nie trzymaliśmy się jeszcze za rękę, a każdy jego żart wydawał się taki zabawny – wspomina z westchnieniem 31-letnia Magda, mieszkanka Katowic

 -Powiedział, iż weźmie mnie na randkę do najlepszej kawiarni na śląsku. Skóra, fura i komóra, nie robią na mnie wrażenie, bo ja nie z Tych! – podkreśliła nasza katowiczanka.
– Droga do mojego serca jest prosta jak zapis EKG nieboszczyka. Prowadzi dokładnie przez otwór gębowy do żołądka, następnie szybka przesiadka w jelitach i naczyniami krwionośnymi trafia wprost do serca. Inaczej rzecz ujmując: propozycją swą trafił w mój czuły punkt.

Pamiętnego wieczoru mój amant zajechał swą furmanką pod zamieszkiwaną przeze mnie kamienice i wspólnie wyruszyliśmy w nieznane. Po chwili za nami zgasły światła ostatniego miasta aglomeracji Śląskiej i wpłynęliśmy pośród ciemnego przestwór oceanu. Ciemnego, bo już się ściemniło – przyp. redakcji. Gdy skręciliśmy w areał uprawny zaczęłam się zastanawiać jak dobrze go znam i zarazem cieszyć, że założyłam wygodne buty sportowe. Pojawił się niewielki podjazd i wkrótce stanęliśmy na szczycie Góry Siewierskiej.

Kawiarnia na szczycie góry

Przez chwilę zaniemówiłam, a jak wszyscy wiedzą, w moim przypadku stanowi to anomalię. Ze wzniesienia rozciągał się przepiękny widok na całą okolicę. W tle majaczyły senne miasteczka, kominy mrugały do nas porozumiewawczo, a nad nami wisiały kuliste ciała niebieskie stanowiące skupisko powiązanej grawitacyjnie materii w stanie plazmy bądź zdegenerowanej. W sensie, że gwiazdy wisiały. Dawid ustawił samochód tyłem do panoramy miast, otworzył bagażniku, a tam …. przygotowane siedzisko, ciasta zakupione w cukierni i kawa (z termosu). Spędziliśmy bardzo przyjemny wieczór upajając się widokiem, kontemplując i konwersując. Parka w drugim samochodzie, będąca w bardziej zaawansowanej relacji, zajęta była innym -ąc.

Pamiętam, że mój przyszły mąż bardzo mi wtedy zaimponował – Magda zakończyła swą opowieść patrząc maślanymi oczami na swego towarzysza życia.”

Przewidywany kosztorys randki:

– sernik z Biedronki (5 porcji) z polewą karmelową i migdałami – 9,99zł;
– kawa rozpuszczalna przygotowana w domu – 2zł, 
– przejazd Matizem hatchback 5D 1.0l przy średnim spalaniu 5.5l/100km i prognozowanej cenie paliwa 4,89 – ok. 12,37zł 
– ochy i achy ze strony Łani – bezcenne

Niestety z tego wieczoru nie mamy zdjęć, gdyż były to czasy archaiczne/przedinstagramowe. Dysponujemy za to zdjęciami z naszej trzeciej rocznicy ślubu, którą obchodziliśmy właśnie w tym miejscu. Oto i one:

randka na Śląsku i Zagłębiu
Widoczki w ciągu dnia też są całkiem zacne
randka na Śląsku i Zagłębiu
Po lewej moje ukochane słoneczniki, a po prawej ukochane krewetki. Tyle miłości na jednym zdjęciu!
randka na Śląsku i Zagłębiu

Tania randka na Śląsku: Lotnisko w Pyrzowicach

Już widzę Twą zdegustowaną minę, mówiącą: „Hola hola PlusKotowa! Miały być tanie pomysły na randki, a na lotniskowy parking już sam wjazd kosztuje tyle co 4 żubry w puszce! Ptfu z taką opcją”. Doprecyzuje więc, iż chodzi o miejscówkę tuż ZA pasem startowym i tuż ZA płotem lotniska.
(dokładne namiary macie podane trochę niżej)

Będziecie mogli poczuć się jak w amerykańskim filmie dla nastolatków. Wyobraź to sobie-sobie: Ty i Twoja druga połówka leżycie na dachu samochodu (polecam koc w celu zmiękczenia podłoża i realistyczne spojrzenie na posiadane kilogramy), a nad Wami co rusz wznosi się metalowy ptak zmierzający w stronę słońca/gwiazd.

Jest to miejsce, które same poddaje tematy do rozmów. Można zaimponować znajomością łaciny i rzucić od niechcenia pytanie w stronę samolotu „Quo vadis?”, a potem wspólnie próbować odgadnąć „quo”. Poprowadzić dyskurs z pogranicza socjologii, zastanawiając się: „Jak TAM jest, czy TAM ludzie są szczęśliwsi i czy TAM też wszystko jest winą Tuska?” Albo- prościej i bezpieczniej – snuć marzenia o dalekich i egzotycznych podróżach.

Polecane punkty widokowe w okolicy

Ta platforma widokowa jest troszkę schowana przed ludzkim okiem, istnieje więc szansa na tête-à-tête. Serwuje takie oto widoki:

Nasza ulubiona platforma, na mapach googlach znana jako Platforma Spoterska pas 09.

randka na Śląsku

Na ulicy Leśnej nie znajdziecie żadnej platformy widokowej. Tymczasem znajduje się tutaj punkt, w którym samoloty schodzą już nisko do lądowania, tym samym PRAWIE mierzwiąc Wasze włosy. Postój nie do końca legalny, za to widowisko zacne. W sensie, że o takie:

WAŻNE PODPOWIADAJKI:

Przed zaplanowaniem randki warto zaznajomić się z informacjami dotyczącymi przylotów i odlotów na stronie:
https://www.katowice-airport.com/pl/pasazer/tablica-lotow 
Strona jest cały czas aktualizowana, więc śledząc ją na bieżąco, nic Was nie powinno ominąć.

I oczywista oczywistość – zarówno start jak i lądowanie samolotu zależne jest od kierunku wiatru (praktycznie zawsze pod wiatr). Dlatego dobrze jest zorientować się, z której strony dmucha, żeby nie stać jak widły w gnoju po jednej stronie lotniska, gdy cała magia będzie dziać się po drugiej.

Tania randka na Śląsku i Zagłębiu: Sklep sportowy

Nie potrafiłam oprzeć się pokusie podzielenia tym pomysłem, bo sama idea to cacuszko samo w sobie. Główne zalety tej opcji to możliwość realizacji w prawie każdym większym supermarkecie ze sprzętem sportowym, niezależnie od warunków pogodowych i ponosząc zerowe koszty. Wystarczy przyprowadzić swego lubego/lubą na miejsce i zacząć „testować” sprzęt sportowy. Pingpong, piłki do koszykówki/siatkówka, rolki itd. itp.  Wszystko dostępne jest na miejscu i dopóki zachowujecie przyzwoity poziom hałasu i nie przynosicie wstydu rodzinie, nikt Was stamtąd nie przegoni. Zabawa jest przednia i dodatkowo zyskujesz +5 do kreatywności w oczach obiektu zainteresowań

Niech miłość będzie z Wami!

Dajcie znacie, czy podobają się te alternatywne sposoby na tanią i odlotową randkę!

Z wykształcenia dietetyk, z zamiłowania podróżnik. Na swoim koncie ma 33 odwiedzone kraje i apetyt na zdecydowanie więcej. Maniaczka organizowania podróży na koniec świata. Podwładna dwóch rozpieszczonych kotów.

Dodaj komentarz

UA-130644767-1